מיטת מעבר – כיצד לעשות את המעבר חוייתי ומשמח

מעבר למיטת מעבר

כל ילד מגיע לשלב הזה שבו מיטת התינוק "קטנה", עליו, אבל מיטת הנוער עדיין נראית ענקית לעומתו. זה הזמן לעבור למיטת מעבר. מיטת מעבר. גודלה כגודל מיטת תינוק, אך היא נמוכה ומאפשרת עצמאות לפעוט. כמו כל שינוי בחייו של הילד, יש על מה לחשוב להתלבט ולהתכונן.

היתרון בשינה במיטת תינוק הוא שמירה על התינוק מפני נפילה", אבל מהשלב שבו הוא יודע לעמוד ולטפס, או מנסה להוציא רגל אחת החוצה הופכת מיטת התינוק למסוכנת, מכיוון שהוא עלול לטפס וליפול ממנה. שלב זה קורה בדרך כלל בגיל 24-18 חודשים, וזהו הגיל שבו מומלץ לעבור למיטה רגילה.
גודל מיטת המעבר זהה לזו של התינוק, ואף כדאי לרכוש היום מיטת תינוק, שיודעת להפוך למיטת מעבר, כך נשארים עם אותו המזרון, ששווה להשקיע בו מהרגע הראשון.הוא צריך להיות קצת קשיח (עד גיל 5), עם כיסוי שמתכבס. מיטת המעבר נמוכה יותר, בצד אחד סורג בטחון, ובצד שני סורג חלקי, מה שמאפשר לילד, לרדת לבדו, בוודאי אחרי שנגמל מחיתולים ויכול ללכת לשירותים. מיטה זו יכולה לשרת את התינוק עד גילאים 4-6.

הייתרון במיטת מעבר הוא מיטה קטנה יותר, ורוב הפעוטות נוטים להרגיש בה נוח יותר מאשר במיטת נוער גדולה.(כמו שילדים אוהבים להיות באוהל,)שהוא קטן ומתאים לגודלם. קל יותר לרדת ממנה ולטפס עליה באופן עצמאי, וזה נותן לפעוטות תחושת עצמאות. מכיוון שמיטות מעבר קטנות יותר, זה פתרון לחדרים שהם קטנים יותר. המזרון והמצעים נשארים כשהיו. אותו גודל. שמיכות 100×150, מספיקות בהחלט.

איך מכינים את הילד למעבר? לפני ההחלפה, מדברים הילד על המעבר, על המיטה החדשה, ונותנים חיזוקים חיוביים על היותו בוגר.

מומלץ לשתף את הילד, בחווית הקנייה בהתלבטות ובקניה.
כשהמיטה מגיעה- לשתף את הילד בהרכבה, ובה
בהצלחהלבשת המצעים והשמיכה.
אפשר לקנות מדבקת קיר או תמונה שתשמח אותו, שיכולה להשתתף בטקס השינה, בברכת "לילה טוב" ו"בקר טוב".
לא להעמיס את המיטה ואת החדר, אפשר לחדש בכרית שמיכי חדשה(מהנסיון שלי, הילדים מאוד אוהבים אותה)
אם לילד ממש קשה, אפשר להשאיר את מיטת התינוק בחדר לכמה ימים, ואז והוציאה, אם זו אותה מיטה, מן הסתם אין אפשרות כזו…

בהצלחה
ובחוויה נעימה