052-5371099

קליק להזמנה טלפונית ומידע נוסף

משלוח חינם בקנייה מעל 350 ₪

התאמת משחקי ילדים לגילם. הפעם מגיל שנה ועד שלוש. שימת דגש על משחקי הפאזל

הרבה פעמים אני פוגשת הורים, שעומדים מול משחקי ילדים ולא יודעים להתאים בין המשחק לבין הגיל ילדיהם.
מנסיוני ובשיתוף טיפת חלב – רשימה חלקית של משחקים המתאימים מגיל שנה ועד שלוש שנים. עם הסבר מדוע דווקא סוג כזה של משחקים, מתאים לכל גיל.

גיל שנה עד שנה וחצי
תקופה זו מהווה קפיצת מדרגה רצינית והיא מאופינת במעבר של הילד מתינוק לפעוט שכבר מדבר, נעמד, הולך ומטפס, ומעבר לכך – הופך לסקרן ונמרץ במיוחד.

בשלב זה חשוב לחזק את היכולות המוטוריות והקוגניטיביות שלו באמצעות משחקי קוביות, פאזלים, משחקי השחלה והרכבה, פלסטלינות ומשחקי יצירה וכל משחק אחר שיכול לחדד לו את חוש השמיעה, הראיה, המישוש ועוד.

גיל שנה וחצי עד שנתיים
בגיל זה כדאי לחזק את המוטוריקה העדינה של הילד באמצעות פאזלים בעלי חלקים גדולים יותר, בובות שניתן להלביש ולהפשיט, הכנסת צורות שונות לפתחים והתאמת צבעים למקום הנכון.

בגיל זה הקטנים נהנים מגילוי יכולת התנועה שלהם שתפסה תאוצה מרשימה, הם אוהבים להתרוצץ עם עגלות, בובה, בימבות, אופניים ועוד.

הספרים שעד עתה היו מורכבים כמעט אך ורק מתמונות יכולים להשתדרג לספרים עם עלילה, אך לא ארוכה מאוד מכיוון שעדיין הסבלנות שלהם לא בשיאה. חשוב לתת לילד לעיין גם בעצמו בספר, להכיר את העלילה ואפילו לספר לכם אותה במילותיו שלו, גם אם זה מסתכם בפרט אחד או שניים שנראים לו חשובים יותר מכל הספר כולו. זה יחזק את שפתו, ובטחונו העצמי.

גיל שנתיים עד שלוש
בגיל זה תגלו שיש לכם בבית בן אדם קטן, בעל רצונות ודעות, שבעיקר אוהב לחקות אתכם ואת הסובבים. הוא יהנה לשחק עם אוטו כמו של אבא, כלי מטבח מפלסטיק כמו של אמא, לטפל בבובות כאילו והיו תינוק, להפעיל אתכם כמו הגננת, להתחפש בשלל תלבושות המזכירות לו את הוריו ומכריו . אתם מוזמנים להשתתף איתו במשחקי הדימיון, הרבה פעמים בשעת משחקי הדימיון הילד מפנה אליכם את גבו, בכל זאת הוא מאושר, כשאתם משתתפים. גם אוהלים מתאימים מאוד בגיל זה, מקום אינטימי שלהם שמתאים יותר מבחינם הפרופורציות.

בגיל זה כמובן חשוב במקביל לחדד את כל היכולות שהתפתחו אצלו עד לשלב זה, באמצעות ספרים המכילים כבר עלילה של ממש, האזנה לשירים שונים ולימוד מילותיהם, חידוד הזיכרון באמצעות משחקי קלפים לפעוטות, לעסוק במשחקי יצירה שונים, לשלב משחקים המכילים מספרים, אותיות ועוד.

חוברות יצירה ראשונות החל מגיל 3. להרבות בציור (גם ציורי אצבעות )ובמדבקות.
חדש באפרוחי קלידוסקופים מדהימים…. לגיל 3 זה פשוט נפלא!!

לכל שאלה 0525371099 רוחי
החנות הפיסית במבשרת פתוחה 24/7, בתאום טלפוני.
וחנות און ליין rochi.co.il
באהבה
רוחי

אל תפספסו!

עד ה-15.10 - כל האתר ב-15% הנחה (ההנחה מתעדכנת אוטומטית לאחר הוספת הפריט לסל הקניות)